ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

معرفی جاذبه های گردشگری کشور زیبای قطر

زبان رسمی کشور قطر

زبان رسمی این کشور عربی است از انگلیسی معمولاً به عنوان زبان دوم استفاده می شود. دین رسمی آن اسلام، واحد پول آن ریال و مساحت آن 493، 11 کیلومتر مربع است. قطر دارای ذخایر گستردهٔ نفتی و گازی است. مجله فوربس قطر را ثروتمندترین کشور جهان معرفی کرده است. قطر بالاترین شاخص توسعه انسانی بین کشورهای جهان عرب را داراست.

جغرافیای قطر

 

بررسی جغرافیای کشور قطر

شبه جزیره قطر از شمال شرق عربستان به داخل خلیج فارس گسترده شده است.خاک این کشور، مسطح بوده، و از یک صحرای خشک تشکیل شده است. شهرهای قطر عبارت اند از وکره، خور، دخان، زباره، شمال، مسیعید، رأس لفان.قطر شبیه جزیره ی کم ارتفاع و لم یزرعی واقع در خلیج فارس است .

شهر جدیدی به نام لوسیل و شهرکی جزیره ای به نام مروارید قطر نیز در این کشور در دست ساخت است. قطر در تابستان داغ ولی در زمستان معتدل تر است . میانگین بارندگی بین 50 تا 75 میلی متر است. دیدنی های قطر دیدنی های قطر شهرهای مهم:الریانی, الواکره, ام سعید مساحت:11,437کیلومتر مربع خط ساحلی:563کیلومتر مختصات جغرافیایی:25 درجه و 30 دقیقه شمالی و51 درجه و 15 دقیقه شرقی.

معرفی جاذبه های گردشگری کشور قطر

قطر برای گردشگرانی که به زیبایی و هنر علاقه دارند مکانی مناسب است. قطر زیبایی های متعددی برای گردشگران دارد اما به دلیل محدودیت زمان سفر گردشگران به قطر ما خواندن این راهنما را به شما پیشنهاد می کنیم تا بتوانید در کمترین زمان به تمام نقاط دیدنی قطر بروید.

گردشگری قطر جاهای دیدنی و مکان های گردشگری کشور قطر را در ادامه می بینید:

موزه ملی قطر یکی از جاذبه های گردشگری قطر بوده که دارای معماری پیچیده ای بوده که می توان آن را با یک طرح اوریگامی اشتباه گرفت. ایده معماری این بنا از رزهای صحرایی گرفته شده است. این رزها یک پدیده طبیعی خارق العاده و پیچیده است که از شکل گیری کریستال ها و در اقلیمی خاص پدیدار می شود.

برج های برزان دوحه از مکانهای دیدنی قطر

ادامه مطلب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کتابخانه شهدا گرمه پرستار جنون نامه تولید کننده سود پرک شیطنت های ذهن من دانلود فیلم ایرانی دلنوشته های من باربری تهران - اتوبار تهران کدبانوي گيلاني dobby lining - deertextile.com